Novinky

ZE ZÁPISNÍKU MÍSTOSTAROSTY - TIŠNOVSKÉ NOVINY Č.11/2021

24.10.2021 20:17

    O ukládání přírody k zimnímu odpočinku a starostmi s tím spojenými, o sousedské toleranci, o příběhu, který se nestal, o drobných všednodenních radostech a dalších životních zkušenostech...
    To vše a ještě něco dalšího v nejnovějším zápisníku 1. místostarosty Ing. Karla Součka v aktuálním čísle Tišnovských novin č.11.
Přejeme příjemné čtení!

VYUŽIJTE MOŽNOST NASMĚROVAT NAŠI ZEMI!

07.10.2021 17:54

Vážení přátelé,

    určitě všichni znáte pojem "svátek demokracie". Ten nejbližší je již tento pátek a sobotu 8.-9.10. V každých volbách jde o hodně a tyto nejsou výjimkou. Jaký směr si pro následující léta v aktuálně rozbouřených vodách rozjitřené a rozdělené společnosti, nekončících epidemiologických opatření, bláznivého zdražování energií a nejistoty v kdysi klidných vodách zvolíme?
    Odmítám argumenty, že před volbami všichni slibují a po volbách se to vždycky nějak upeče. Odmítám tvrzení, že je to všechno jedna "sebranka" a je tedy jedno, kdo u kormidla tam bude. Taktéž nesouhlasím s přesvědčením, že "můj hlas nic nezmění". Naopak. Ze své dlouholeté pozice komunálního politika vím, že každý hlas se počítá a mám-li možnost ovlivnit svým podílem správu věcí veřejných, chci toho využít. Je to prostor nás všech. Jako varování pro nečinnost mám na paměti slova Platónova: "Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás. To je trestem za neochotu podílet se na politice."
    Jsem konzervativní. Od roku 1998 jsem členem ODS, která za svou existenci prošla různým obdobím - od hřejivého výslunní až k okraji propasti. Ne vždy jsem se vším souhlasil, ale kurs této strany byl pořád jasně dán. A v těchto volbách mám pocit, že kormidlo aktuální koalice SPOLU je nastaveno směrem, který vidím jako nejvíce přijatelný.
    Nic na světě není ideální. Nikdy nenajdete 100% souznění. A proto je dobré mít stanoveny hodnoty. Ty jsou pak kompasem, který Vám vždy pomůže držet směr, i když ve vysokých vlnách ztrácíte orientaci. A ten můj ukazuje směrem, kterým to SPOLU zvládne!
 

Díky za Váš čas a za to, že využijete svůj hlas k tomu, aychom se nemuseli za naši zemi a její představitele stydět.
Váš Karel Souček, 1.místostarosta Tišnova a předseda MS ODS Tišnov

VYDAŘENÝ 8.ROČNÍK OSLAVY PODZIMU

05.10.2021 16:12

    Krásné počasí babího léta doprovázelo ve čtvrtek 30.9. tradiční 8. oslavu podzimu v podobě dlabání dýní na náměstí v Tišnově!
    I přes tiskového šotka, který se dostal na zvací plakáty v podobě špatného data (jež odhalil pozorný čtenář a my co nejrychleji napravili) se dostavil příjemný počet děti se svými rodiči, aby si vyrobili a následně svíčkou osvětlili halloweenského strašáka, opekli špekáček a užili si příjemný nástup podzimních dní.
    Věříme, že se akce líbila a těšíme se na další rok! 

 

 

 

Důležité body nedávného zasedání Zastupitelstva města Tišnova očima 1.místostarosty Karla Součka.

24.09.2021 16:54

Vážení Tišnováci, i vy přespolní, jste-li zde tací!

    Jak možná mnozí víte, v pondělí 20.9. proběhlo další Zastupitelstvo města Tišnova. Staré anglické přísloví sice praví, že „když zasedá Parlament, nikdo si nemůže být jistý majetkem, ctí ani životem“, ale u nás to tak horké nebývá. Tedy někdy :) Dovolte mi nyní ve zkratce připomenout některé, z mého pohledu důležité body a připojit k nim můj subjektivní pohled či komentář. Někdy s nadhledem, jindy zcela vážně.
 

    1. Schválili jsme Mitigační opatření. Kdyby se to mohlo jmenovat česky, nazvali bychom to opatřením proti suchu a oteplování. Dle mého už máme asi splněno, protože je pořád zima a prší.
 

    2. Konečně pořizujeme změnu Územního plánu již zkráceným postupem. Takže když pánbůh shůry dá, budeme do roka schvalovat definitivní verzi. Projektanta na tyto práce máme již vybraného.
 

    3. Prodej městského bytu stávajícím nájemníkům proběhl za odhadní cenu. Důvodem pro nevypsání otevřené soutěže bylo zejména to, že nájemci musí někde bydlet. Když by totiž v únoru po skončení smlouvy museli odejít, stejně by s největší pravděpodobností žádali o jiný městský byt. Taktéž nepominutelným faktem je odhadnutá cena za rekonstrukci - cca 1.000.000,- Kč. A to ještě podle starých cen, které se v současné době, jak víte, dostávají do nečekaných výšin.
 

    4. Schválili jsme smlouvu o budoucí úpravě vztahů k pozemkům a stavbám v lokalitě za penzionem. Jedná se o pozemky, komunikace, parkoviště a část veřejných zelených ploch, které převede investor (stavebník bytových domů) do vlastnictví města Tišnova za cenu, která je více méně symbolická.  Tu ovšem v  budoucnu zaplatí v plné výši kupující v ceně nového bytu, kde to bude pochopitelně zahrnuto. 
 

    5. Neschválili jsme prodej pozemku na náměstí pod prodejnou drogerie TETA. Nabízená cena byla příliš nízká a tak budeme dále vybírat slušný nájem…a u toho třeba čekat na lepší nabídku.
 

    6. Pro mě vnitřně konfliktním bylo schválení materiálu, jehož předmětem byla žádost o slevu na nájemném za prostory občerstvení na koupališti. Nájemcem byla tato žádost odůvodněna velkým poklesem návštěvnosti v letošním roce. Příčinou mohly být i aktuálně platná vládní nařízení proti šíření koronaviru. Nepopiratelným faktem je, že výše nájemného je obsaženo v oboustranně podepsané smlouvě a jeho dodržení je bezpochyby podnikatelským rizikem.
        Důvodem mého hlasování “pro“ bylo, že tuto službu na koupališti potřebujeme. Za posledních 7 let jsme z městského rozpočtu do koupaliště investovali cca 30 milionů a naším zájmem je, aby všechny služby na koupališti fungovali co nejlépe.
        V souvislosti s tím bych chtěl připomenout, že v zimních měsících bude na pronájem občerstvení vyhlášeno nové výběrové řízení se smlouvou na další 3 roky. A každý, kdo je ochoten stvořit si podnikatelský plán, nést riziko a připraven poskytovat kvalitní služby se může přihlásit.
        Jak jsem již uvedl na začátku, tento bod byl pro mě vnitřně konfliktním. Proto jsem začal, pro zmíněné nadcházející výběrové řízení, pracovat na návrhu nových finančních podmínek, které by do budoucna eliminovaly podobné žádosti o dodatečnou slevu.

 

Pokud by vás z proběhnuvšího Zastupitelstva zajímalo cokoliv dalšího, neváhejte se obrátit. Budu se snažit vám být k dispozici.

Váš Karel Souček

Záznamy: 9 - 12 ze 78
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>