Novinky

POZVÁNKA NA SETKÁNÍ S INICIATIVOU ČESKO.PLUS

01.09.2021 23:14

Vážení přátelé,
chtěli byste malý a efektivní stát? Investice do infrastruktury? Podporu technologií? Vzdělávání jako prioritu?
Přijďte si poslechnout 12 bodů pro modernizaci země a popovídat si se členy iniciativy ČESKO.plus  do příjemné tišnovské kavárny Coffein u kina!
Přijďte se přesvědčit, že těch dvanáct bodů pro modernizaci země jde odprezentovat jasně a #bezkecu!
V úterý 7.9.2021 v 18:00h.
Přijďte dát řeč se zakladateli iniciativy o naší společné moderní pravicové budoucnosti.
Těšíme se na vás!

STAVBA AMBULANTNÍHO TRAKTU TIŠNOVSKÉ NEMOCNICE

22.06.2021 22:33

    "A když bude shůry dáno, tak se to do října stihne. A budeme-li šikovní, tak i do letošního!", s nadsázkou dodal a vševypovídajícím gestem doprovodil 1.místostarosta Tišnova Karel Souček závěr kontrolního dne výstavby nového ambulančního traktu v tišnovské nemocnici. Toho se v úterý 22.6. mimo zástupců vedení města a nemocnice zúčastnil i jihomoravský krajský radní za ODS Vladimír Šmerda, který zodpovídá za oblast investic a místopředseda tišnovské ODS Michal Kadlec.
    Výstavba byla zahájena v říjnu 2019 a hotova by měla být  1.10.2021 a celkové náklady jsou 84 mil. Kč. Tišnovští tam najdou kardiologii, neurologii, rehabilitaci, klinickou psychologii, alergologii a další vč. lékárny.
    Stávající budově se tak odlehne a bude připravena na další etapu rekonstrukce.

KAREL SOUČEK ML. ZVOLEN MÍSTOPŘEDSEDOU OBLASTI BRNO-VENKOV

19.06.2021 11:33

    „Už Platón kdysi řekl: 'Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.' A proto to myslím vážně, chci to zkusit a jdu do toho!“ Těmito slovy nám Karel Souček ml. oznámil svůj záměr kandidovat na nejbližším sněmu ODS Brna-venkova do pozice místopředsedy oblasti. Jistě uznáte, že tomu nešlo říci ne.
    V pondělí 14.6. se na sněmu ODS Brna-venkova přetavily ambice ve funkci. "ODS je mnohdy vnímána jako konzervativní strana a jedním z našich čelních politiků, toho času ve funkci premiéra, bývá zařazována mezi "té tradičné strany". Pokud dotyčný považuje za "tradičné" hodnoty malý, štíhlý, efektivní stát, odstraňování zbytečné byrokracie, omezení nadbytečného přerozdělování, maximum prostoru pro malé a střední podnikání, spoléhání na vlastní rozum jednotlivce a další, pak jsem hrdý zastánce "tradičné" strany, v tomto případě ODS", dodal Karel Souček po svém zvolení.
    ODS Tišnov je ráda, že má svého zástupce nejen v Oblastní radě ODS Tišnov, ale zároveň i na takto významném postu. Gratulujeme!

HOSPODAŘENÍ MĚSTA TIŠNOVA V ROCE 2020

17.05.2021 11:46

    Rok 2020 byl kvůli Covidovým opatřením pro všechny velmi náročný v mnoha oblastech a o financích to platí několikanásobně. Z hlediska rozpočtu kupříkladu stát nepracoval s péčí dobrého hospodáře, ale hospodařil s obří ztrátou ve stovkách miliard.
    Díky zodpovědnému přístupu vedení města k rozpočtu jsme v Tišnově v jiné situaci. Vedení města Tišnova se s neočekávanou pandemickou situací vypořádalo mnohem lépe. Ve chvíli, kdy začalo být zřejmé, že rok 2020 nebude z finančního hlediska standardním rokem, připravilo vedení města prozíravě nový rozpočet, který již počítal s výrazně nižšími plánovanými příjmy a této situaci přizpůsobili rozpočet i na výdajové straně.
    Na svém posledním jednání v pondělí 19. 4. 2021 Zastupitelstvo schválilo účetní závěrku za loňský rok. Výdaje roku 2020 se podařilo udržet na uzdě i v realitě a byly celkově nižší o více než 20 milionů Kč ve srovnání s rokem 2019. Příjmová strana rozpočtu nakonec byla v roce 2020 vyšší než původně schválený plán a díky tomu skončilo městské hospodaření přibližně 24 milionů v plusu.
    Jako pravicová strana vždy prosazujeme zodpovědné hospodaření a jsme proti plýtvání s veřejnými prostředky. Bilanci rozpočtu roku 2020 v Tišnově považujeme za výborný výsledek a jako členové tišnovské ODS jsme velmi rádi, že prostřednictví Ing. Karla Součka můžeme společně s ostatními stranami koalice prosazovat zodpovědnost ve správě veřejných financí.

Záznamy: 17 - 20 ze 78
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>