VYUŽIJTE MOŽNOST NASMĚROVAT NAŠI ZEMI!

07.10.2021 17:54

Vážení přátelé,

    určitě všichni znáte pojem "svátek demokracie". Ten nejbližší je již tento pátek a sobotu 8.-9.10. V každých volbách jde o hodně a tyto nejsou výjimkou. Jaký směr si pro následující léta v aktuálně rozbouřených vodách rozjitřené a rozdělené společnosti, nekončících epidemiologických opatření, bláznivého zdražování energií a nejistoty v kdysi klidných vodách zvolíme?
    Odmítám argumenty, že před volbami všichni slibují a po volbách se to vždycky nějak upeče. Odmítám tvrzení, že je to všechno jedna "sebranka" a je tedy jedno, kdo u kormidla tam bude. Taktéž nesouhlasím s přesvědčením, že "můj hlas nic nezmění". Naopak. Ze své dlouholeté pozice komunálního politika vím, že každý hlas se počítá a mám-li možnost ovlivnit svým podílem správu věcí veřejných, chci toho využít. Je to prostor nás všech. Jako varování pro nečinnost mám na paměti slova Platónova: "Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás. To je trestem za neochotu podílet se na politice."
    Jsem konzervativní. Od roku 1998 jsem členem ODS, která za svou existenci prošla různým obdobím - od hřejivého výslunní až k okraji propasti. Ne vždy jsem se vším souhlasil, ale kurs této strany byl pořád jasně dán. A v těchto volbách mám pocit, že kormidlo aktuální koalice SPOLU je nastaveno směrem, který vidím jako nejvíce přijatelný.
    Nic na světě není ideální. Nikdy nenajdete 100% souznění. A proto je dobré mít stanoveny hodnoty. Ty jsou pak kompasem, který Vám vždy pomůže držet směr, i když ve vysokých vlnách ztrácíte orientaci. A ten můj ukazuje směrem, kterým to SPOLU zvládne!
 

Díky za Váš čas a za to, že využijete svůj hlas k tomu, aychom se nemuseli za naši zemi a její představitele stydět.
Váš Karel Souček, 1.místostarosta Tišnova a předseda MS ODS Tišnov