Novinky

8.ROČNÍK OSLAVY PODZIMU - DLABÁNÍ DÝNÍ

24.09.2021 16:50

Vážení tišnováci,
    jako již osmý podzim v řadě, i letos bychom vás rádi pozvali na tradiční oslavu podzimu v Tišnově, spojené s dlabáním dýní!
    Dýně se pro Vás již připravují, společně je vydlabeme a rozsvítíme náměstí co největším množstvím těchto netypických lampiček. Nebude chybět ani opékání špekáčků a děti se mohou těšit na tombolu a sladkou odměnu. Po zkušenostech z loňského podzimu, abychom co nejvíce zvýšili šance, že se budeme moci setkat v hojném množství, jsme se rozhodli posunout termín konání již na čtvrtek 30. 9. 2021. Potkáme se v 17:00 hodin na Náměstí Míru. Všem předem děkujeme za dodržování aktuálně platných vládních opatření souvisejících s Covid -19.
    Nezapomeňte si sebou vzít nástroje na dlabání. Těšíme se na viděnou!

REAKCE NA ČLÁNEK "VANDALISMUS JAKO UMĚLECKÁ INTERVENCE" V TIŠNOVSKÝCH NOVINÁCH Č.9/2021

24.09.2021 16:31

    Přinášíme reakci 1. místostarosty ing. Karla Součka  na článek "Vandalismus jako umělecká intervence", který byl zveřejněn v Tišnovských novinách č.9/2021 z pera Marty Sylvestrové a Michala Konečného (naleznete zde):

    Možná jste zachytili že v srpnu letošního roku někdo na kostelní zeď nápis "God is trans" a v TN č.9 článek, který se tohoto nápisu zastával jako umělecké invence. Bez obalu přiznávám, že s publikovanou obhajobou nesouhlasím. A dovolím si vás zavést do příběhu, která se díkybohu nestal. Ovšem pokud by se výše zmíněný názor vzal jako precedens, klidně by se realitou stát mohl: 

    "Nedávno jsem se po ulici Brněnské vracel z chutného oběda. Cesta stále stejná, ale najednou jsem se překvapeně zastavil u Jamborova domu. Jeho fasádu totiž zdobil sprejem nastříkaný nápis „Art is dead“. Chvilku jsem se na ten nápis díval. O kousek dál, na zdi soukromé firmy, byl tím samým sprejem vzkaz „Smrt kapitalismu“. Opět zastavení a zamyšlení. A když jsem s hlavou v myšlenkách přicházel k radnici, nemohl jsem si nevšimnout třetího nápisu. Jiná barva spreje, lehce jiný typ písma. Tentokrát hned vedle vchodových dveří - „Demokracie neexistuje“.
    Uvědomil jsem si, jaké mám štěstí, že žiju v zemi, kde může mít každý svůj vlastní názor, za který nebude trestán. O co víc, ocenil jsem kreativitu a nápaditost takto sdělit svůj pohled na svět. Je to šokující, neotřelé, spousta lidí si to toho všimne, super! Že je poškozen soukromý či veřejný majetek? Že vlastník budovy nedal s vyjádřením takového názoru souhlas? Že bude muset ze svých peněz (nebo z peněz nás všech) zaplatit odstranění? To přece není důležité. Vždyť jde o originální a osobité vyjádření názoru! O uměleckou invenci! O vyvolání společenské debaty! Jedině provokativní prostředky mohou vyvolat názorový střet a zamyšlení. 
    Takže až půjdete někdy třeba do Jamborova domu shlédnout expozici malíře vysočiny, nedivte se originální úpravě Mistrova obrazu od vyznavače přísných geometrických tvarů, který tam zanechá vzkaz například v podobě znaku automobilky Renault. A až budete mít na svém domě či autě sprejem vyvedený nápis od někoho, kdo má potřebu vyjádřit jakoukoliv uměleckou invenci a názor, rozhodně to nepovažujte za vandalismus. Je to jen vzkaz k zamyšlení nad něčím, co dotyčný považuje za důležitější, než respekt k vašemu majetku."

    Doufám, že se tento smyšlený příběh nikdy nestane realitou.

Ing. Karel Souček
1. místostarosta Tišnova

PRVNÍ SMUTNÉ VÝROČÍ ODCHODU ING. PETRA FRUHWIRTA

24.09.2021 16:29

    24.9. 2021 uplynul první smutný rok, kdy se s námi navždy rozloučil jeden z významných zakládajících členů, později i předseda ODS v Tišnově a taktéž nepřehlédnutelný a progresivní starosta Tišnova Ing. Petr Fruhwirt.
    S láskou, inspirací a respektem stále vzpomínáme. Máme na co navazovat, pane starosto!

SETKÁNÍ SE ZAKLADATELI INICIATIVY ČESKO.PLUS 7.9.2021

14.09.2021 23:16

7.9. proběhlo zajímavé a inspirativní setkání s představiteli iniciativy ČESKO.plus  v kavárně Coffein  v Tišnově.
Byla tak jedinečná příležitost seznámit se motivační iniciativou členů ODS a diskutovat tak o jedenácti základních bodech pro opravdovou a zásadní modernizaci České republiky (ke shlédnutí na https://cesko.plus/)
Při debatě jsme se dotkli nejrůznějších témat, zejména ale velmi kulhající dopravní infrastruktury, problematiky těžkopádné státní správy a také modernizaci školství.
Inspirativní, diskusi vyvolávající a rozhodně podnětné!

Záznamy: 13 - 16 ze 78
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>