Novinky

VÝHERCE SOUTĚŽE O VÝŠKU VÁNOČNÍHO STROMU V TIŠNOVĚ

18.12.2021 17:34

    Pan Jiří Raus byl se svým tipem 12,7m nejblíže oficiálně změřené výšce letošního vánočního stromu na náměstí (12,68m). Ujistil nás, že s metrem na strom opravdu nešplhal. Nicméně nám prozradil techniku, jakou to odhadl a kterou možná použili i další z vás. Jen pan Raus byl nejpřesnější.
    Obdržel tak od nás krásnou publikaci o Tišnově a aby ji nečetl "na sucho", tak k tomu velmi příjemný Ryzlink vlašský r. 2019 od Kamil Prokeš vinařství z aktuálního Salonu vín.
    Panu Rausovi ještě jednou gratulujeme, všem zúčastněným moc děkujeme za tipy a těšíme se na příští ročník!

PODPOŘME TIŠNOVSKÉ OBCHODY, RESTAURACE A ŘEMESLNÍKY I LETOS!

30.11.2021 19:25


Vážené tišnovačky, tišnováci a i okolní, jste-li zde tací!

    V loňském roce jsme jsme se na vás obrátili s upřímnou výzvou a doporučení, abyste pomohli Ježíškovi s pořizováním dárků právě u nás, v Tišnově.
Všichni jsme doufali, že něco takového už letos nebude za potřebí.
    Bohužel se situace opakuje, a proto vás opět prosíme, vyražte do ulic Tišnova. Rozmanitých obchodů a obchůdků tu máme spousty a věříme, že v nich každý nalezne to, co hledá. Stejně tak vaši podporu potřebují i restaurace, které jsou nedílnou součástí koloritu našeho města a věříme, že bychom byli všichni rádi, aby to tak zůstalo i po dlouhém a náročném covidovém období. Situace pro ně skutečně není snadná.
    Víme, že některá zařízení se z této situace už nevzpamatovaly. Pokud to aktuálně platná pravidla dovolují, navštivte některý z obchůdků či restaurací a potřebujete-li, využijte služby od místních živnostníků! A pokud si netroufnete pro své nejbližší vybrat konkrétní dárek, zakupte třeba dárkové poukazy. Věříme, že i ti, co je běžně nevydávají, Vám je rádi připraví.
    Jakákoliv vaše podpora a pomoc určitě přijde vhod. Navíc - Vaše peníze budou mít šanci zůstat v tomto regionu. Jistě to není tak pohodlné, jako objednání zboží z e-shopu, ale jsme přesvědčeni, že v této době by se na pohodlnost hledět nemělo. Jsme přesvědčeni, že tišnovští podnikatelé pak zase rádi podpoří tišnovský sport, kulturu či jiné projekty, které nyní považujeme za samozřejmost, přestože by bez jejich pomoci nikdy nevznikly, třeba taková tišnovská rozhledna.
    Patriotismus není přežitek, naopak! Pojďme opět pomoct udržovat tradiční sociální kontakty, i když se spousta služeb přesouvá do on-line prostředí. Jsme přesvědčeni, že i letos to bude potřeba.
Moc vám děkujeme!

TIPNĚTE VÝŠKU LETOŠNÍHO TIŠNOVSKÉHO VÁNOČNÍHO STROMU!

30.11.2021 19:22

    Rok se s rokem sešel a my tu pro Vás máme opět soutěž!

    Jistě jste si všimli, že náměstí Míru v Tišnově opět ozdobil tradiční vánoční strom. Při instalaci osvětlení a ozdob proběhlo i změření jeho přesné výšky.
A naše tradiční soutěžní otázka zní: TIPNETE SI, JAK JE LETOŠNÍ VÁNOČNÍ STROM V TIŠNOVĚ VYSOKÝ?
    Soutěž je omezena pouze na uživatele Facebooku - soutěžní tipy je možné psát do komentářů, status na tomto odkazu. Uzávěrka soutěže bude v třetí adventní neděli 12.12. ve 12.00hod. a vítěze vyhlásíme ještě ten den večer! Kdo se svým tipem nejvíce přiblíží jeho přesné výšce, vyhraje speciální cenu - velkou publikaci o Tišnově a láhev vína z aktuálního Salónu vín 2021!
Těšíme se na Vaše tipy!

E-MAIL OD AUTORA ČLÁNKU "VANDALISMUS JAKO UMĚLELCKÁ INTERVENCE"

25.10.2021 19:30

     „Nedávno mi přišel mi e-mail od autora článku "Vandalismus jako umělecká intervence" (TN 9/2021) Michala Konečného. Zaradoval jsem se a těšil se na slova pochvaly, uznání a snad i ocenění. Jaké zklamání!

    Co se stalo? Nic zásadního. Pouze jsem si vzal k srdci slova onoho příspěvku. Zejména to, že "nápis GOD IS TRANS nepovažujeme z výše uvedených důvodů za vandalismus, ale za uměleckou intervenci". Chtěl jsem tedy zkusit, co by v Jamborově galerii řekli na to, kdybych chtěl svérázným způsobem vybudit společenskou diskusi o umění podobně provokativním způsobem. A tak zatím co sprej na zdi kostela vandalismus není, nápis na Mistrově obrazu by byl "pokleslá a značně ubohá msta, zloba a nesnášenlivost". Ach jo. A já myslel, jak bych uznávaného historika potěšil přístupem, který by vnesl do trochu čerstvého vzduchu do konzervativní kultury!“

Ing. Karel Souček, 1.místostarosta Tišnova

Záznamy: 5 - 8 ze 78
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>