Kandidáti

Ing. Karel Souček

Ing. Karel SOUČEK, 61 let, geodet, místostarosta 

Telefon: 603 435 634, E-mail: geo-soucek@atlas.cz

 

    Kdy jsem se narodil si už raději nepamatuji, ale ještě vím, že jsem již více než 39 roků ženatý. Udělal jsem si v předvolebním období malou rekapitulaci posledních let;  čtyři roky místostarosta,  úředně na necelou polovinu úvazku. Což je ovšem teorie, protože tento koníček se nedá provozovat napůl. Přesvědčil jsem se o tom velmi rychle. Jsem členem městského zastupitelstva 16 let a postupně jedu na rekord. Tedy mohl bych, pokud mě zdraví a voliči dovolí, to dotáhnout na 20 let . V těchto  letech jsem byl stále členem komise majetkové , která je mi  profesně velmi blízko. Též jsem si vyzkoušel koalici, opozici ( vím, že musí mít také prostor pro svoje návrhy), člena rady i několik měsíců práci místostarosty na plný úvazek. Po celou dobu se snažím  o rovný (stejný) přístup k lidem a rovněž k řešení problémů. Tento princip se snažím také uplatňovat i při rozdělování peněz ze společného městského rozpočtu. Jsou to přece peníze nás všech! Jsem konzervativní. Pojďme společně vylepšovat to, co už tu máme.

 

 

Mgr. Dagmar Rudolfová

Mgr. Dagmar RUDOLFOVÁ, 44 let, finanční analytička

    Zamilovala jsem si naše město ukryté mezi Květnicí, Klucaninou a Svratkou a stalo se mým domovem. Jako mnozí z Vás vyrážím za prací daleko od Tišnova, ale svůj volný čas trávím zde. Ráda se toulám okouzlující okolní přírodou a jsem vášnivá houbařka. Spolu se zahrádkáři se raduji z vlastnoručně vypěstovaného ovoce a zeleniny nebo si zajdu kondičně zastřílet na místní střelnici. Tišnov je, kromě jiného, dokonalé město pro rodiny s dětmi. Poskytuje vše, co člověk ke spokojenému životu potřebuje.  Společnost i prostředí se však neustále vyvíjí, je třeba s tímto vývojem udržet krok a hledat příležitosti ke zlepšování. Není mi lhostejný veřejný prostor a proto se věnuji politice. Chci se podílet na smysluplném rozvoji Tišnova, města pro život, našeho domova.
 
 

Štěpán Špaček

 Štěpán ŠPAČEK, 20 let, student práv

    Jsem Tišnovák celý svůj život. Do dnešního dne jsem nenašel ideálnější místo pro život než je Tišnov. A není to jen díky krásné přírodě, historickým pamatkám, ale i díky super lidem, kteří v něm žijí a dotváří ho zevnitř. A i z tohoto důvodu jsem se rozhodl přidat ruku k dílu a zapojit se do věcí veřejných.

    Vystudoval jsem zde postupně základní školu i Gymnázium. Na Gymnáziu jsem vytvořil projekt GYMORE, který si dává za cíl spojovat mladé studenty s úspěšnými, pozitivními lidmi, kteří ve svém životě už něčeho dosáhli a chtějí se o to podělit. Jedním z důvodů, proč jsem tento projekt vytvořil, je myšlenka, že člověk je tvor myslící, a ne stroj. A v mnohých ohledech mi naše školství připomíná spíš továrnu na roboty (stejně nemyslící stvoření). Chci to změnit!

    Pokud někdo říká, že jsem ještě mladý, mám jednoduchou odpověď. Můžeme se navzájem srovnávat, a nebo se zamyslet nad otázkou. Byl jsem někdy v komunální politice? Pokud si oba odpovíme NE, tak je jedno kolik nám je, jsme na stejné startovací pozici :) proto říkám - MLADÁ CESTA, PRAVÁ CESTA

Michal Kadlec

Michal KADLEC, 40 let, hostinský

    Jsem Jameňák. Přiznávám se hned na začátku. Ale činím tak jednak s potěšením, a vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám, i s plným vědomím všech rizik z toho plynoucích :) . A rovnou vysvětlím, že to ve vztahu k Tišnovu pranic nemění.  Jamné bylo v roce 1980 přičleněno k Tišnovu jako jeho místní část. Z Tišnova pochází část mé rodiny, v Tišnově jsem navštěvoval mateřskou i základní školu, pochází odtud spousta mých přátel a známých a v Tišnově trávím minimálně stejně času jako v Jamném.

    Na kandidátní listině mám jako profesi uvedeno „hostinský“. Vypůjčil jsem si toto označení od mého pradědy, který v roce 1904 založil naši rodinnou restauraci, kterou nyní již osmnáctým rokem, ve čtvrté generaci, vedu. Mé další působení je spojeno s vínem, ovšem nikoliv s pěstováním či výrobou, ale se sommeliérstvím a degustátorstvím.  Ostatně o vínu se říká, že je to kulturní nápoj a s tím určitě souvisí i oblast mého zájmu a působení v sektoru veřejném.

    V letech 2006-2010 jsem byl členem Zastupitelstva města Tišnova a zároveň předsedou Finančního výboru. V letech 2010-2014 členem Finančního výboru a v současném období členem Komise kulturní a cestovního ruchu. Je to oblast, kterou jsem si vzal na starost i v letošním komunálním programu ODS. Za vínem často cestuji do sousedního Rakouska.  S velkým zájmem tam sleduji jejich úspěšné pojetí cestovního ruchu a hojně navštěvovaných kulturních i společenských akcí. A věřte nebo ne, spoustu nápadu lze aplikovat i u nás. Tišnov na to má.

Ing. Karel Souček ml.

Ing. Karel SOUČEK ml., 35 let, manažer

Osobní život:
    Je mi 35 let. Letos jsem se oženil se svou skvělou manželkou Anetkou. V Tišnově bydlím od narození (s krátkou studijní přestávkou) a mám v plánu tu zůstat navždy, protože Tišnov je krásné město pro život. Mám vystudovanou Molekulární biologii na Masarykově Univerzitě a Řízení a ekonomiku podniku (VUT).

Politický život:
    Jsem z vnitřního přesvědčení “pravičák”, tedy přesněji liberální konzervativec a žiji podle toho celý svůj dospělý život. Jsou pro mě důležité hodnoty jako osobní i ekonomická svoboda, ale zároveň tradice, rodina a národní hrdost. Jsem také velkým zastáncem volného trhu, malého státu a nízkých daní. A protože přesně na těchto hodnotách byla založena ODS, jsem již více než deset let jejím členem a snažím se tyto myšlenky prosazovat.

 

Pracovní život:
    Při studiu na vysoké škole jsem pracoval na Biofyzikálním ústavu Akademie věd, ale protože finanční ohodnocení bylo “nic moc” a z kapesného od rodičů jsem nemohl vyžít, začal jsem společně se svým spolužákem ze základky podnikat. Po 8 letech jsem cítil, že potřebuji změnu, předal jsem otěže kolegovi a založil jsem s 2 kamarády společnost Trinerdis vyvíjecí mobilní aplikace. Trinerdis jsme před necelými 2 roky prodali firmě Kiwi.com a v ní nyní řídím oddělení vyvíjející mobilní aplikaci.

Sportovní život:
    Mimo politiky je mým velkým koníčkem sport. Od první třídy jsem hrál basketbal v Tišnově, v posledním ročníku gymnázia jsem pak začal hrát baseball za tým Draci Brno. Při fyzické přípravě na baseball jsem se dostal k závodům Ocelový muž, kterému jsem se skoro deset let aktivně věnoval a v posledních 3 letech se závodně střílím z luku.

 

Ing. Michaela Škopíková

Ing. Michaela ŠKOPÍKOVÁ, 50 let, obchodní manažerka

 

Stanislav Pařízek

Stanislav PAŘÍZEK, 40 let, zahradník

PaeDr. Petra Kappelová

PaeDr. Petra KAPPELOVÁ, 51 let, učitelka

    Naše město Tišnov je město velmi přátelské, přívětivé a společenské. Město, ve kterém se snoubí historie i tradice s novým. To vše umocněné stále zachovalou okolní přírodou.  V nejbližších letech se bude počet obyvatel našeho města se vzrůstající výstavbou nadále zvyšovat. Je na nás, aby Tišnov zůstal místem, které chtějí mít jeho současní i budoucí obyvatelé za svůj plnohodnotný domov. K tomu bych chtěla svými zkušenostmi nejen z komunální politiky, ale i ze svého občanského povolání v oblasti pedagogiky a managementu pomáhat.

Michal Koláček

Michal KOLÁČEK, 36 let, podnikatel

 

Mgr. Petra Šnepfenbergrová

Mgr. Petra ŠNEPFENBERGROVÁ, 42 let, učitelka

Kdo jsem?
    Vybírám ze svých mnoha životních rolí ty, kterých si vážím nejvíce. Jsem žena, manželka, matka (vlastní i nevlastní), učitelka a poradkyně. Všechny mé životní role jsou pořád „na cestě“ a jsou přitom spojeny s Tišnovem.

Co mě opravdu baví a přináší mi radost?
    Mám ráda lidi a jejich příběhy, ať už ty reálné nebo i v knížkách, filmech a v divadle. Ráda cestuji, abych poznala, jak se žije jinde. Cítím se dobře na procházce v přírodě. A opravdu moc ráda (se) učím novým věcem. Učení (se) pro mě znamená motivovat, inspirovat a podporovat, odhalovat a rozvíjet potenciál svůj i druhých.

Jaké je moje životní motto?
    Ne, že bych jich neměla víc :) „Co se nevyvíjí, to upadá.“ Vše, co žije, se neustále mění a podléhá vývoji, na to je třeba reagovat, jít do akce a za výsledek svých rozhodnutí nést zodpovědnost. To je moje životní filozofie.

Jaký je můj vztah k Tišnovu?
    Od narození žiji v Tišnově, mám zde své kořeny. Chodila jsem do zdejší základní školy a pak i na gymnázium, kde jsem do letošního roku pracovala jako učitelka a později jako výchovná a kariérní poradkyně. I má nová práce je spojena s Tišnovem, působím jako koordinátorka projektů MAP (Místní akční plán rozvoje vzdělávání Tišnovska) a MAS Brána Vysočiny. Externě spolupracuji s různými vzdělávacími institucemi jako kariérní poradkyně.

Proč kandiduji a co nabízím?
    Kandiduji vlastně kvůli sobě ;-) Chci se naučit, jak funguje město „v zákulisí“ a na oplátku za tuto příležitost nabízím své kompetence, svůj potenciál a své zkušenosti. Budu se angažovat v oblasti vzdělávání a školství, protože této oblasti rozumím. Ale svůj prostor vidím např. i v oblasti kultury, komunikace či občanských záležitostí.

    A vůbec zeptejte se na mě … třeba mých studentů ;-)

Anežka Štelclová

Anežka ŠTELCLOVÁ, 33 let, provozovatelka záchranné stanice pro opuštěné kočky

 

Aleš Drlík

Aleš DRLÍK, 46 let, OSVČ

    Jmenuji se Aleš Drlík. Tišnovákem jsem od narození a jsem rád, že zde mohu žít se svoji manželkou a dvěma dcerami. Od roku 1994 pokračuji v tradici rodinné firmy,  založené za první republiky mým dědou, která byla  po více jak čtyřiceti letech nucené přestávky znovuobnovena v roce 1991 mým otcem. K mým zálibám patří kromě focení především sport - kopaná, jízda na kole a horská turistika. Můj nejoblíbenější způsob relaxace je práce na zahradě nebo procházky a projížďky na kole po tišnovském okolí.
    Jako tišnovský patriot bych byl rád , aby se naše město dále  rozvíjelo minimálně jako doposud,  bylo příjemným místem pro život všech obyvatel bez rozdílu věku, kulturním centrem pro široké okolí a vytvářelo podmínky pro rozvoj služeb a drobného podnikání ku prospěchu všech obyvatel.

Anna Blažková

Anna BLAŽKOVÁ, 76 let, důchodkyně

Ing. Marek Babák

Ing. Marek BABÁK, 58 let, agronom

 

Ing. Arch. Zdeněk Duřpekt

Ing. Arch. Zdeněk DUŘPEKT, 67 let, architekt