Novinky

8.ROČNÍK OSLAVY PODZIMU - DLABÁNÍ DÝNÍ

24.09.2021 16:50

Vážení tišnováci,
    jako již osmý podzim v řadě, i letos bychom vás rádi pozvali na tradiční oslavu podzimu v Tišnově, spojené s dlabáním dýní!
    Dýně se pro Vás již připravují, společně je vydlabeme a rozsvítíme náměstí co největším množstvím těchto netypických lampiček. Nebude chybět ani opékání špekáčků a děti se mohou těšit na tombolu a sladkou odměnu. Po zkušenostech z loňského podzimu, abychom co nejvíce zvýšili šance, že se budeme moci setkat v hojném množství, jsme se rozhodli posunout termín konání již na čtvrtek 30. 9. 2021. Potkáme se v 17:00 hodin na Náměstí Míru. Všem předem děkujeme za dodržování aktuálně platných vládních opatření souvisejících s Covid -19.
    Nezapomeňte si sebou vzít nástroje na dlabání. Těšíme se na viděnou!

REAKCE NA ČLÁNEK "VANDALISMUS JAKO UMĚLECKÁ INTERVENCE" V TIŠNOVSKÝCH NOVINÁCH Č.9/2021

24.09.2021 16:31

    Přinášíme reakci 1. místostarosty ing. Karla Součka  na článek "Vandalismus jako umělecká intervence", který byl zveřejněn v Tišnovských novinách č.9/2021 z pera Marty Sylvestrové a Michala Konečného (naleznete zde):

    Možná jste zachytili že v srpnu letošního roku někdo na kostelní zeď nápis "God is trans" a v TN č.9 článek, který se tohoto nápisu zastával jako umělecké invence. Bez obalu přiznávám, že s publikovanou obhajobou nesouhlasím. A dovolím si vás zavést do příběhu, která se díkybohu nestal. Ovšem pokud by se výše zmíněný názor vzal jako precedens, klidně by se realitou stát mohl: 

    "Nedávno jsem se po ulici Brněnské vracel z chutného oběda. Cesta stále stejná, ale najednou jsem se překvapeně zastavil u Jamborova domu. Jeho fasádu totiž zdobil sprejem nastříkaný nápis „Art is dead“. Chvilku jsem se na ten nápis díval. O kousek dál, na zdi soukromé firmy, byl tím samým sprejem vzkaz „Smrt kapitalismu“. Opět zastavení a zamyšlení. A když jsem s hlavou v myšlenkách přicházel k radnici, nemohl jsem si nevšimnout třetího nápisu. Jiná barva spreje, lehce jiný typ písma. Tentokrát hned vedle vchodových dveří - „Demokracie neexistuje“.
    Uvědomil jsem si, jaké mám štěstí, že žiju v zemi, kde může mít každý svůj vlastní názor, za který nebude trestán. O co víc, ocenil jsem kreativitu a nápaditost takto sdělit svůj pohled na svět. Je to šokující, neotřelé, spousta lidí si to toho všimne, super! Že je poškozen soukromý či veřejný majetek? Že vlastník budovy nedal s vyjádřením takového názoru souhlas? Že bude muset ze svých peněz (nebo z peněz nás všech) zaplatit odstranění? To přece není důležité. Vždyť jde o originální a osobité vyjádření názoru! O uměleckou invenci! O vyvolání společenské debaty! Jedině provokativní prostředky mohou vyvolat názorový střet a zamyšlení. 
    Takže až půjdete někdy třeba do Jamborova domu shlédnout expozici malíře vysočiny, nedivte se originální úpravě Mistrova obrazu od vyznavače přísných geometrických tvarů, který tam zanechá vzkaz například v podobě znaku automobilky Renault. A až budete mít na svém domě či autě sprejem vyvedený nápis od někoho, kdo má potřebu vyjádřit jakoukoliv uměleckou invenci a názor, rozhodně to nepovažujte za vandalismus. Je to jen vzkaz k zamyšlení nad něčím, co dotyčný považuje za důležitější, než respekt k vašemu majetku."

    Doufám, že se tento smyšlený příběh nikdy nestane realitou.

Ing. Karel Souček
1. místostarosta Tišnova

PRVNÍ SMUTNÉ VÝROČÍ ODCHODU ING. PETRA FRUHWIRTA

24.09.2021 16:29

    24.9. 2021 uplynul první smutný rok, kdy se s námi navždy rozloučil jeden z významných zakládajících členů, později i předseda ODS v Tišnově a taktéž nepřehlédnutelný a progresivní starosta Tišnova Ing. Petr Fruhwirt.
    S láskou, inspirací a respektem stále vzpomínáme. Máme na co navazovat, pane starosto!

SETKÁNÍ SE ZAKLADATELI INICIATIVY ČESKO.PLUS 7.9.2021

14.09.2021 23:16

7.9. proběhlo zajímavé a inspirativní setkání s představiteli iniciativy ČESKO.plus  v kavárně Coffein  v Tišnově.
Byla tak jedinečná příležitost seznámit se motivační iniciativou členů ODS a diskutovat tak o jedenácti základních bodech pro opravdovou a zásadní modernizaci České republiky (ke shlédnutí na https://cesko.plus/)
Při debatě jsme se dotkli nejrůznějších témat, zejména ale velmi kulhající dopravní infrastruktury, problematiky těžkopádné státní správy a také modernizaci školství.
Inspirativní, diskusi vyvolávající a rozhodně podnětné!

POZVÁNKA NA SETKÁNÍ S INICIATIVOU ČESKO.PLUS

01.09.2021 23:14

Vážení přátelé,
chtěli byste malý a efektivní stát? Investice do infrastruktury? Podporu technologií? Vzdělávání jako prioritu?
Přijďte si poslechnout 12 bodů pro modernizaci země a popovídat si se členy iniciativy ČESKO.plus  do příjemné tišnovské kavárny Coffein u kina!
Přijďte se přesvědčit, že těch dvanáct bodů pro modernizaci země jde odprezentovat jasně a #bezkecu!
V úterý 7.9.2021 v 18:00h.
Přijďte dát řeč se zakladateli iniciativy o naší společné moderní pravicové budoucnosti.
Těšíme se na vás!

STAVBA AMBULANTNÍHO TRAKTU TIŠNOVSKÉ NEMOCNICE

22.06.2021 22:33

    "A když bude shůry dáno, tak se to do října stihne. A budeme-li šikovní, tak i do letošního!", s nadsázkou dodal a vševypovídajícím gestem doprovodil 1.místostarosta Tišnova Karel Souček závěr kontrolního dne výstavby nového ambulančního traktu v tišnovské nemocnici. Toho se v úterý 22.6. mimo zástupců vedení města a nemocnice zúčastnil i jihomoravský krajský radní za ODS Vladimír Šmerda, který zodpovídá za oblast investic a místopředseda tišnovské ODS Michal Kadlec.
    Výstavba byla zahájena v říjnu 2019 a hotova by měla být  1.10.2021 a celkové náklady jsou 84 mil. Kč. Tišnovští tam najdou kardiologii, neurologii, rehabilitaci, klinickou psychologii, alergologii a další vč. lékárny.
    Stávající budově se tak odlehne a bude připravena na další etapu rekonstrukce.

KAREL SOUČEK ML. ZVOLEN MÍSTOPŘEDSEDOU OBLASTI BRNO-VENKOV

19.06.2021 11:33

    „Už Platón kdysi řekl: 'Nakonec nám budou vládnout ti nejneschopnější z nás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.' A proto to myslím vážně, chci to zkusit a jdu do toho!“ Těmito slovy nám Karel Souček ml. oznámil svůj záměr kandidovat na nejbližším sněmu ODS Brna-venkova do pozice místopředsedy oblasti. Jistě uznáte, že tomu nešlo říci ne.
    V pondělí 14.6. se na sněmu ODS Brna-venkova přetavily ambice ve funkci. "ODS je mnohdy vnímána jako konzervativní strana a jedním z našich čelních politiků, toho času ve funkci premiéra, bývá zařazována mezi "té tradičné strany". Pokud dotyčný považuje za "tradičné" hodnoty malý, štíhlý, efektivní stát, odstraňování zbytečné byrokracie, omezení nadbytečného přerozdělování, maximum prostoru pro malé a střední podnikání, spoléhání na vlastní rozum jednotlivce a další, pak jsem hrdý zastánce "tradičné" strany, v tomto případě ODS", dodal Karel Souček po svém zvolení.
    ODS Tišnov je ráda, že má svého zástupce nejen v Oblastní radě ODS Tišnov, ale zároveň i na takto významném postu. Gratulujeme!

Záznamy: 8 - 14 ze 73
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>