Novinky

SILVESTROVSKÉ OSLAVY - MYSLEME I NA POTŘEBNÉ

24.12.2020 06:43

  Vážení přátelé,
    věříme, že se drtivá většina z Vás těší na příchod roku 2021. Vzhledem k nouzovému stavu a vyhlášeným vládním opatřením nás letos čekají skromnější oslavy, hlavně v nejužším kruhu rodinném.
    S rozlučkou se starým rokem a přivítám roku nového je již neodmyslitelně spjat audiovizuální doprovod v podobě ohňostrojů, petard, světlic a dalších prvků, které vidíme či slyšíme na stovky metrů daleko.
    O co víc radosti dělají tyto vynálezy člověku, o to víc bohužel trpí zvířata jak domácí, tak divoká. Proto bychom pro Vás, kteří jste ještě nenakoupili silvestrovskou pyrotechniku, měli letos jeden nápad či prosbu: co byste řekli tomu, kdybyste alespoň část financí na onen nákup vyhrazenou, věnovali na libovolné dobročinné účely? Myslíme, že možnosti jsou široké: od hospiců, přes tělesně, zrakově či duševně hendikepované až po útulky pro zvířata.
    Jsme přesvědčeni, že jediné, co nelze penězi zaplatit, je čas a zdraví. Ale jejich přispěním lze vše výrazně zkvalitnit těm, co neměli při narození či v průběhu života tolik štěstí. Za krátké zamyšlení nad tímto nápadem děkujeme a pokud Vás to oslovilo a chtěli byste tuto myšlenku podpořit či sdílet, děkujeme dvojnásob!

PODPOŘME TIŠNOVSKÉ ŽIVNOSTNÍKY A OBCHODY!

18.12.2020 08:13

Vážení tišnováci,
    jestli ještě stále pomáháte Ježíškovi s pořizováním dárků, rádi bychom Vám doporučili využít rozmanitých tišnovských obchodů a obchůdků! Máme jich tu spousty s nejrůznějším sortimentem a zaměřením. Jsou nedílnou součástí Tišnova a byli bychom rádi, aby jeho součástí zůstaly i po tomto, pro všechny nepříjemném, "covidovém" období. Není to pro ně snadná situace a my věříme, že jakákoliv podpora a pomoc určitě přijde vhod. Souhlasíme - není to tak pohodlné, jako objednání na webu a následné doručení až domů, ale jsme přesvědčeni, že v této době by se na pohodlnost hledět nemělo. Navíc, Vaše peníze mají šanci zůstat v našem regionu.
    Když si netroufnete pro své nejbližší vybrat konkrétní dárek, zakupte tam třeba dárkové poukazy. Věříme, že Ti, co je běžně nevydávají, Vám je rádi připraví.
Pojďme pomoct udržovat i tradiční sociální kontakty, i když se spousta věcí přesouvá do on-line prostředí. Možná je to teď potřebné více než kdy jindy.
    Děkujeme Vám!
(foto archiv)

TIŠNOVSKÉ NOVINY - ZE ZÁPISNÍKU MÍSTOSTAROSTY

23.11.2020 07:46

    Ze zápisníku místostarosty v aktuálních Tišnovských novinách tentokrát o tom, že všechno zlé bývá většinou i pro něco dobré a že někdy je třeba se na některé události podívat i z jiných úhlů pohledu...

CHYSTANÁ REKONSTRUKCE AREÁLU LETNÍHO KINA

10.11.2020 20:16

    Reportáž TTV o detailech chystané rekonstrukce letního kina v Tišnově. Garant za oblast kultury a místostarosta Ing. Karel Souček  strávil přípravou již několik měsíců a jsme rádi, že nový vzhled tohoto jedinečného amfiteátru začne zanedlouho dostávat reálné obrysy. Mrkněte!

 

Uctění vzniku samostatného československého státu

06.11.2020 08:01

    Při příležitosti 28. října, dne vzniku samostatného československého státu, položili místostarostové Tišnova Ing. Karel Souček a Ing. Václav Šikula kytice k památníkům mimo jiných na ul. Svatopluka Čecha a v místní části Jamné.

Ing. Karel SOUČEK o novém parku na Honech...

06.11.2020 07:59

1.místostarosta Tišnova Ing. Karel Souček v TTV o nově budovaném parku mezi ulicemi Dlouhá a Na Honech...

 

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ S ING.PETREM FRUHWIRTEM

04.10.2020 14:26

    V sobotu 3.10. proběhlo poslední rozloučení s Ing. Petrem Fruhwirtem, zakladatelem Občanského fóra a následně Místního sdružení ODS v Tišnově, úspěšným starostou a člověkem, jenž byl pro mnohé vzorem.
    Zde je smuteční řeč, kterou vzdal hold našemu kolegovi předseda Místního sdružení ODS a 1.místostarosta Tišnova Ing. Karel Souček.


Vážená zarmoucená rodino, smuteční hosté, milý Petře,
    mezi všemi hranicemi, které jsou lidem vymezeny, je odchod z tohoto světa hranicí konečnou. Člověk si náhle uvědomí smysl životního osudu, svoji úlohu v čase a prostoru, který mu byl dán a pomíjivost všeho pozemského.

    Dovolte mi, abych na Vás zavzpomínal jako na člověka, jenž se nejen v mém srdci, ale v srdci všech, kteří s nadějí očekávali změnu po listopadových událostech v roce 1989, zapsal jako spolutvůrce a jedna z nejviditelnějších postav vzniku svobodné občanské společnosti v Tišnově. Vaše celoživotní zkušenosti, morální postoj, zásady a pověstný „tah na branku“ byly důležitými a nezpochybnitelnými předpoklady, abyste pokračoval jako úspěšný komunální politik. Do osudu Tišnova jste se nejviditelněji zapsal jako jeho starosta v letech 1994-2002, zvolen za Občanskou demokratickou stranu, jejíž Místní sdružení jste zde zakládal a nikdy neopustil. Bylo nám velkým přínosem, že v době, kdy jste již nebyl veřejně aktivní, abyste měl více času na rodinu, přátele a své koníčky, jste vždy přispěl radou, názorem či neotřelým pohledem, jejímž zdrojem byly Vaše bohaté zkušenosti. Toho jsem si u Vás vždy velmi vážil.

     Milý Petře, dovolte, abych Vám jménem svým a jménem všech, kterým jste byl ve svém každodenním veřejném konání vzorem, poděkoval. Naplnil jste svůj život příkladem, který je hodný následování. V našich srdcích budete mít stále své místo!

Ing. Karel Souček

Záznamy: 22 - 28 ze 73
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>