Novinky

CHYSTANÉ OPRAVY ULIC RIEGROVA A DVOŘÁKOVA

01.10.2020 12:58

    Dne 29.9. rozhodla Rada Jihomoravského kraje o realizaci dvou rekonstrukcí silnic, které má ve své správě. Jedna z těchto akcí bude týkat i tišnovských ulic Riegrova a Černohorská.
    1.místostarosta Tišnova Ing. Karel Souček k tomu dodává: „Nově budované autobusové  zastávky výrazně usnadní příchod  na sídliště a to i s ohledem na právě realizovaný park, zastávka směrem ven z města Vám umožní pohodlný (bez převýšení) přístup k hřbitovu a nově stavěné smuteční síni.“
    Důležitá informace je, že zároveň s rekonstrukcemi těchto ulic bude vybudována i okružní křižovatka. Akce by mohly začít na jaře roku 2021 a skončit v srpnu 2022. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst na tomto odkazu.

ZEMŘEL ING. PETR FRUHWIRT - ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN MS ODS TIŠNOV A DLOUHOLETÝ STAROSTA

24.09.2020 12:16

    S velkou lítostí a zármutkem si dovolujeme oznámit, že ve věku 86 let opustil naše řady Ing. Petr Fruhwirt - jeden ze zakládajících členů Místního sdružení Občanské demokratické strany v Tišnově v roce 1991 a jeho první a dlouholetý předseda. Pro tišnovskou veřejnost zejména velmi známý jako úspěšný starosta v letech 1994-2002. Na návrh MS ODS Tišnov mu byla v loňském roce současným starostou města Bc. Jiřím Dospíšilem udělena Cena města za celoživotní morální postoj, za vytváření atmosféry porozumění, úcty a tolerance a za mnohaleté příkladné a obětavé působení v tišnovském regionu, zejména pak za rozvoj města Tišnova v letech, kdy vykonával funkci starosty.
    Kompletní medailonek osobnosti, která zanechala v Tišnově výraznou stopu v rozvoji a budoucímu směřování města, si můžete přečíst na tomto odkazu. Naše upřímná soustrast též míří k jeho rodině. Nezapomeneme na Vás, pane Fruhwirte!

KANDIDÁT NA HEJTMANA JMK MGR. JIŘÍ NANTL V TIŠNOVĚ

23.09.2020 07:49

    Dne 3.9. se uskutečnilo setkání s kandidátem za ODS na hejtmana JmK Mgr. Jiří Nantlem, toho času ředitelem CEITEC MU, v prostorách restaurace Na Humpolce. Díky účasti některých členů Rady města Tišnova se mohla jednotlivá témata, která trápí v současnosti město, probrat o něco hlouběji. V případě příznivého výsledku voleb pro ODS Jiří Nantl přislíbil aktivní řešení nedostatku městského majetku pro novou základní školu. Dalším tématem byla také snaha o udržení tišnovské nemocnice  v síti zdravotnických zařízení JMK. Jako inspiraci si naopak z Tišnova odváží semafor vedení města, dle kterého lze jednoduše zjistit, jaká část ze společného programového prohlášení je již naplněno a kolik toho zbývá k realizaci.

  

ING. KAREL SOUČEK O CHYSTANÉM ZRUŠENÍ ÚROVŇOVÉHO PŘECHODU

01.09.2020 11:55

1. místostarosta Ing. Karel Souček (ODS) v Tišnovské televizi o chystaném zrušení úrovňového přechodu přes koleje na vlakovém nádraží v Tišnově.

 

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU KOMISE PRO KOMUNIKACI A MÉDIA V TN

25.08.2020 11:53

    Rozhovor s předsedou Komise pro komunikaci a média Michalem Kadlecem (ODS) v prázdninovém dvojčísle Tišnovských novin nebo on-line k dispozici na tomto odkazu

TIŠNOVSKÉ NOVINY č.7-8: Z MÍSTOSTAROSTOVA ZÁPISNÍKU - KAREL SOUČEK

27.06.2020 08:41

    V novém prázdninovém dvojčísle Tišnovských novin si můžete přečíst příspěvek 1.místostarosty Ing. Karla Součka o záměru zřízení komunitní zahrady, informace o revitalizaci sídliště pod Květnicí a modernizaci letního kina.

ZRUŠENÍ TZV. HOSPODSKÉ VYHLÁŠKY ZAMÍTNUTO

23.06.2020 07:53

    V pondělí 22.6. proběhlo jednání Zastupitelstva města Tišnova, kde jedním z bodů byl i návrh na zrušení tzv. Hospodské vyhlášky, tj. Vyhlášky města Tišnova č. 4/2018, kterou se reguluje provozní doba pohostinských zařízení v centru města Tišnova. Naše stanovisko k této problematice bylo jasné a prezentovali jsme jej 24.1.2020 na našich webových i facebookových stránkách. Náš hlas pro zrušení této vyhlášky bohužel nestačil. Schválena nebyla ani úprava vyhlášky ve smyslu prodloužení regulace otevírací doby. Vyhláška v původním znění tedy zůstává i nadále v platnosti. Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili v našem názoru podporu a drželi palce pro prosazování našeho pohledu na problematiku.

Záznamy: 29 - 35 ze 73
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>