Novinky

ÚVODNÍ SLOVO K PROGRAMU

20.09.2018 08:22

Vážení přátelé,
    dovolte, abychom Vám představili úvodní část našeho programu do letošních komunálních voleb.

 

 

Vážení Tišnováci,
    zřejmě s námi budete souhlasit, že Tišnov ve svých novodobých dějinách nenakročil směrem k průmyslovému městu. Ostatně ani v minulosti jím nikdy nebyl.
Dovolte nám tedy nabídnout naši vizi, která bude čerpat z toho, co kdysi fungovalo. Z toho, pro co byl Tišnov vyhlášen a co by mu, vzhledem k jeho historické poloze, zcela jistě slušelo.
    Tišnov je sevřen dvěma nádhernými, zalesněnými kopci – Květnicí a Klucaninou. Není to ale sevření bolestivé, spíše objetí. Na spodním okraji protéká řeka Svratka. Není to ale konec města, nýbrž příležitost. Máme kolem bohatou, rozmanitou přírodu. Ne náhodou se zde dr. František Kuthan rozhodl postavit své známé sanatorium. Vždyť Tišnov byl v roce 1895 prohlášen za klimatické místo!
    To vše jsou výchozí podmínky, to vše jsou stále naše výhody. Neopomíjíme je trochu? Nejsme dnešní hektickou dobou pohlceni natolik, že jsme to přestali vnímat? Pojďme jich jednoduše využít. Pojďme využít toho, co se nám nabízí a pracovat na městě příjemném k životu. Městě, kam se budeme rádi vracet z pracovních cest, z výletů či dovolených. Kam s potěšením pozveme své známé a o kterém budeme rádi vyprávět. Berme Tišnov za naše město. Zaslouží si to. A Vy také.
    Členové a kandidáti ODS Tišnov mají vizi. A program, který si Vám dovolují představit, jsou kroky k této vizi. Děkujeme Vám za Vaši podporu!


Kandidáti ODS Tišnov

#1 Ing. KAREL SOUČEK - představení kandidáta

16.09.2018 01:05

 

Ing. Karel SOUČEK, 61 let, geodet

    Kdy jsem se narodil si už raději nepamatuji, ale ještě vím, že jsem již více než 39 roků ženatý. Udělal jsem si v předvolebním období malou rekapitulaci posledních let;  čtyři roky místostarosta,  úředně na necelou polovinu úvazku. Což je ovšem teorie, protože tento koníček se nedá provozovat napůl. Přesvědčil jsem se o tom velmi rychle. Jsem členem městského zastupitelstva 16 let a postupně jedu na rekord. Tedy mohl bych, pokud mě zdraví a voliči dovolí, to dotáhnout na 20 let . V těchto  letech jsem byl stále členem komise majetkové , která je mi  profesně velmi blízko. Též jsem si vyzkoušel koalici, opozici ( vím, že musí mít také prostor pro svoje návrhy), člena rady i několik měsíců práci místostarosty na plný úvazek. Po celou dobu se snažím  o rovný (stejný) přístup k lidem a rovněž k řešení problémů. Tento princip se snažím také uplatňovat i při rozdělování peněz ze společného městského rozpočtu. Jsou to přece peníze nás všech! Jsem konzervativní. Pojďme společně vylepšovat to, co už tu máme.

 

Představení všech kandidátů naleznete zde.

#2 Mgr. Dagmar RUDOLFOVÁ - představení kandidátky

16.09.2018 01:04

Mgr. Dagmar RUDOLFOVÁ, 44 let, finanční analytička

    Zamilovala jsem si naše město ukryté mezi Květnicí, Klucaninou a Svratkou a stalo se mým domovem. Jako mnozí z Vás vyrážím za prací daleko od Tišnova, ale svůj volný čas trávím zde. Ráda se toulám okouzlující okolní přírodou a jsem vášnivá houbařka. Spolu se zahrádkáři se raduji z vlastnoručně vypěstovaného ovoce a zeleniny nebo si zajdu kondičně zastřílet na místní střelnici. Tišnov je, kromě jiného, dokonalé město pro rodiny s dětmi. Poskytuje vše, co člověk ke spokojenému životu potřebuje.  Společnost i prostředí se však neustále vyvíjí, je třeba s tímto vývojem udržet krok a hledat příležitosti ke zlepšování. Není mi lhostejný veřejný prostor a proto se věnuji politice. Chci se podílet na smysluplném rozvoji Tišnova, města pro život, našeho domova.

 

Představení všech kandidátů naleznete zde.

#3 Štěpán ŠPAČEK - představení kandidáta

16.09.2018 01:03

    Štěpán Špaček, 20 let, student práv

    Jsem Tišnovák celý svůj život. Do dnešního dne jsem nenašel ideálnější místo pro život než je Tišnov. A není to jen díky krásné přírodě, historickým pamatkám, ale i díky super lidem, kteří v něm žijí a dotváří ho zevnitř. A i z tohoto důvodu jsem se rozhodl přidat ruku k dílu a zapojit se do věcí veřejných.

    Vystudoval jsem zde postupně základní školu i Gymnázium. Na Gymnáziu jsem vytvořil projekt GYMORE, který si dává za cíl spojovat mladé studenty s úspěšnými, pozitivními lidmi, kteří ve svém životě už něčeho dosáhli a chtějí se o to podělit. Jedním z důvodů, proč jsem tento projekt vytvořil, je myšlenka, že člověk je tvor myslící, a ne stroj. A v mnohých ohledech mi naše školství připomíná spíš továrnu na roboty (stejně nemyslící stvoření). Chci to změnit!

    Pokud někdo říká, že jsem ještě mladý, mám jednoduchou odpověď. Můžeme se navzájem srovnávat, a nebo se zamyslet nad otázkou. Byl jsem někdy v komunální politice? Pokud si oba odpovíme NE, tak je jedno kolik nám je, jsme na stejné startovací pozici :) proto říkám - MLADÁ CESTA, PRAVÁ CESTA

 

 

#4 Michal KADLEC - představení kandidáta

16.09.2018 01:02

Michal Kadlec, 40 let, hostinský

    Jsem Jameňák. Přiznávám se hned na začátku. Ale činím tak jednak s potěšením, a vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám, i s plným vědomím všech rizik z toho plynoucích :) . A rovnou vysvětlím, že to ve vztahu k Tišnovu pranic nemění.  Jamné bylo v roce 1980 přičleněno k Tišnovu jako jeho místní část. Z Tišnova pochází část mé rodiny, v Tišnově jsem navštěvoval mateřskou i základní školu, pochází odtud spousta mých přátel a známých a v Tišnově trávím minimálně stejně času jako v Jamném.

    Na kandidátní listině mám jako profesi uvedeno „hostinský“. Vypůjčil jsem si toto označení od mého pradědy, který v roce 1904 založil naši rodinnou restauraci, kterou nyní již osmnáctým rokem, ve čtvrté generaci, vedu. Mé další působení je spojeno s vínem, ovšem nikoliv s pěstováním či výrobou, ale se sommeliérstvím a degustátorstvím.  Ostatně o vínu se říká, že je to kulturní nápoj a s tím určitě souvisí i oblast mého zájmu a působení v sektoru veřejném.

    V letech 2006-2010 jsem byl členem Zastupitelstva města Tišnova a zároveň předsedou Finančního výboru. V letech 2010-2014 členem Finančního výboru a v současném období členem Komise kulturní a cestovního ruchu. Je to oblast, kterou jsem si vzal na starost i v letošním komunálním programu ODS. Za vínem často cestuji do sousedního Rakouska.  S velkým zájmem tam sleduji jejich úspěšné pojetí cestovního ruchu a hojně navštěvovaných kulturních i společenských akcí. A věřte nebo ne, spoustu nápadu lze aplikovat i u nás. Tišnov na to má.

#5 Ing. Karel SOUČEK ml. - představení kandidáta

16.09.2018 01:01

Ing. Karel Souček ml., 35 let, manažer

Osobní život:
    Je mi 35 let. Letos jsem se oženil se svou skvělou manželkou Anetkou. V Tišnově bydlím od narození (s krátkou studijní přestávkou) a mám v plánu tu zůstat navždy, protože Tišnov je krásné město pro život. Mám vystudovanou Molekulární biologii na Masarykově Univerzitě a Řízení a ekonomiku podniku (VUT).

Politický život:
    Jsem z vnitřního přesvědčení “pravičák”, tedy přesněji liberální konzervativec a žiji podle toho celý svůj dospělý život. Jsou pro mě důležité hodnoty jako osobní i ekonomická svoboda, ale zároveň tradice, rodina a národní hrdost. Jsem také velkým zastáncem volného trhu, malého státu a nízkých daní. A protože přesně na těchto hodnotách byla založena ODS, jsem již více než deset let jejím členem a snažím se tyto myšlenky prosazovat.

Pracovní život:
    Při studiu na vysoké škole jsem pracoval na Biofyzikálním ústavu Akademie věd, ale protože finanční ohodnocení bylo “nic moc” a z kapesného od rodičů jsem nemohl vyžít, začal jsem společně se svým spolužákem ze základky podnikat. Po 8 letech jsem cítil, že potřebuji změnu, předal jsem otěže kolegovi a založil jsem s 2 kamarády společnost Trinerdis vyvíjecí mobilní aplikace. Trinerdis jsme před necelými 2 roky prodali firmě Kiwi.com a v ní nyní řídím oddělení vyvíjející mobilní aplikaci.

Sportovní život:
    Mimo politiky je mým velkým koníčkem sport. Od první třídy jsem hrál basketbal v Tišnově, v posledním ročníku gymnázia jsem pak začal hrát baseball za tým Draci Brno. Při fyzické přípravě na baseball jsem se dostal k závodům Ocelový muž, kterému jsem se skoro deset let aktivně věnoval a v posledních 3 letech se závodně střílím z luku.

 

TIŠNOVSKÉ JEDENÁCTERO / ŠESNÁCTERO

11.09.2018 12:19

    Na základě Vašich podnětných nápadů vzniklo z Tišnovského jedenáctera ŠESTNÁCTERO a my Vám jej zde rádi představujeme! Díky Vám máme program kompletní. Slibujeme, že jej budeme prosazovat v koalici...pouze s těmi, kdo nejí psy! :D

    Jsme rádi, že jste se bavili a rádi jsme Vám ukázali komunální politiku v odlehčeném světle. Život nemůže být jen vážný a politika nudná. Ale není možné zase brát vše na lehkou váhu. Proto na tomto odkazu můžete shlédnout úvodní slovo, oficiální Volební desatero a náš program pro letošní komunální volby. Díky, že jste s námi!

 

Záznamy: 29 - 35 ze 40
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>