Novinky

#2 Mgr. Dagmar RUDOLFOVÁ - představení kandidátky

16.09.2018 01:04

Mgr. Dagmar RUDOLFOVÁ, 44 let, finanční analytička

    Zamilovala jsem si naše město ukryté mezi Květnicí, Klucaninou a Svratkou a stalo se mým domovem. Jako mnozí z Vás vyrážím za prací daleko od Tišnova, ale svůj volný čas trávím zde. Ráda se toulám okouzlující okolní přírodou a jsem vášnivá houbařka. Spolu se zahrádkáři se raduji z vlastnoručně vypěstovaného ovoce a zeleniny nebo si zajdu kondičně zastřílet na místní střelnici. Tišnov je, kromě jiného, dokonalé město pro rodiny s dětmi. Poskytuje vše, co člověk ke spokojenému životu potřebuje.  Společnost i prostředí se však neustále vyvíjí, je třeba s tímto vývojem udržet krok a hledat příležitosti ke zlepšování. Není mi lhostejný veřejný prostor a proto se věnuji politice. Chci se podílet na smysluplném rozvoji Tišnova, města pro život, našeho domova.

 

Představení všech kandidátů naleznete zde.

#3 Štěpán ŠPAČEK - představení kandidáta

16.09.2018 01:03

    Štěpán Špaček, 20 let, student práv

    Jsem Tišnovák celý svůj život. Do dnešního dne jsem nenašel ideálnější místo pro život než je Tišnov. A není to jen díky krásné přírodě, historickým pamatkám, ale i díky super lidem, kteří v něm žijí a dotváří ho zevnitř. A i z tohoto důvodu jsem se rozhodl přidat ruku k dílu a zapojit se do věcí veřejných.

    Vystudoval jsem zde postupně základní školu i Gymnázium. Na Gymnáziu jsem vytvořil projekt GYMORE, který si dává za cíl spojovat mladé studenty s úspěšnými, pozitivními lidmi, kteří ve svém životě už něčeho dosáhli a chtějí se o to podělit. Jedním z důvodů, proč jsem tento projekt vytvořil, je myšlenka, že člověk je tvor myslící, a ne stroj. A v mnohých ohledech mi naše školství připomíná spíš továrnu na roboty (stejně nemyslící stvoření). Chci to změnit!

    Pokud někdo říká, že jsem ještě mladý, mám jednoduchou odpověď. Můžeme se navzájem srovnávat, a nebo se zamyslet nad otázkou. Byl jsem někdy v komunální politice? Pokud si oba odpovíme NE, tak je jedno kolik nám je, jsme na stejné startovací pozici :) proto říkám - MLADÁ CESTA, PRAVÁ CESTA

 

 

#4 Michal KADLEC - představení kandidáta

16.09.2018 01:02

Michal Kadlec, 40 let, hostinský

    Jsem Jameňák. Přiznávám se hned na začátku. Ale činím tak jednak s potěšením, a vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám, i s plným vědomím všech rizik z toho plynoucích :) . A rovnou vysvětlím, že to ve vztahu k Tišnovu pranic nemění.  Jamné bylo v roce 1980 přičleněno k Tišnovu jako jeho místní část. Z Tišnova pochází část mé rodiny, v Tišnově jsem navštěvoval mateřskou i základní školu, pochází odtud spousta mých přátel a známých a v Tišnově trávím minimálně stejně času jako v Jamném.

    Na kandidátní listině mám jako profesi uvedeno „hostinský“. Vypůjčil jsem si toto označení od mého pradědy, který v roce 1904 založil naši rodinnou restauraci, kterou nyní již osmnáctým rokem, ve čtvrté generaci, vedu. Mé další působení je spojeno s vínem, ovšem nikoliv s pěstováním či výrobou, ale se sommeliérstvím a degustátorstvím.  Ostatně o vínu se říká, že je to kulturní nápoj a s tím určitě souvisí i oblast mého zájmu a působení v sektoru veřejném.

    V letech 2006-2010 jsem byl členem Zastupitelstva města Tišnova a zároveň předsedou Finančního výboru. V letech 2010-2014 členem Finančního výboru a v současném období členem Komise kulturní a cestovního ruchu. Je to oblast, kterou jsem si vzal na starost i v letošním komunálním programu ODS. Za vínem často cestuji do sousedního Rakouska.  S velkým zájmem tam sleduji jejich úspěšné pojetí cestovního ruchu a hojně navštěvovaných kulturních i společenských akcí. A věřte nebo ne, spoustu nápadu lze aplikovat i u nás. Tišnov na to má.

#5 Ing. Karel SOUČEK ml. - představení kandidáta

16.09.2018 01:01

Ing. Karel Souček ml., 35 let, manažer

Osobní život:
    Je mi 35 let. Letos jsem se oženil se svou skvělou manželkou Anetkou. V Tišnově bydlím od narození (s krátkou studijní přestávkou) a mám v plánu tu zůstat navždy, protože Tišnov je krásné město pro život. Mám vystudovanou Molekulární biologii na Masarykově Univerzitě a Řízení a ekonomiku podniku (VUT).

Politický život:
    Jsem z vnitřního přesvědčení “pravičák”, tedy přesněji liberální konzervativec a žiji podle toho celý svůj dospělý život. Jsou pro mě důležité hodnoty jako osobní i ekonomická svoboda, ale zároveň tradice, rodina a národní hrdost. Jsem také velkým zastáncem volného trhu, malého státu a nízkých daní. A protože přesně na těchto hodnotách byla založena ODS, jsem již více než deset let jejím členem a snažím se tyto myšlenky prosazovat.

Pracovní život:
    Při studiu na vysoké škole jsem pracoval na Biofyzikálním ústavu Akademie věd, ale protože finanční ohodnocení bylo “nic moc” a z kapesného od rodičů jsem nemohl vyžít, začal jsem společně se svým spolužákem ze základky podnikat. Po 8 letech jsem cítil, že potřebuji změnu, předal jsem otěže kolegovi a založil jsem s 2 kamarády společnost Trinerdis vyvíjecí mobilní aplikace. Trinerdis jsme před necelými 2 roky prodali firmě Kiwi.com a v ní nyní řídím oddělení vyvíjející mobilní aplikaci.

Sportovní život:
    Mimo politiky je mým velkým koníčkem sport. Od první třídy jsem hrál basketbal v Tišnově, v posledním ročníku gymnázia jsem pak začal hrát baseball za tým Draci Brno. Při fyzické přípravě na baseball jsem se dostal k závodům Ocelový muž, kterému jsem se skoro deset let aktivně věnoval a v posledních 3 letech se závodně střílím z luku.

 

Záznamy: 69 - 72 ze 78
<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>