#4 Michal KADLEC - představení kandidáta

16.09.2018 01:02

Michal Kadlec, 40 let, hostinský

    Jsem Jameňák. Přiznávám se hned na začátku. Ale činím tak jednak s potěšením, a vzhledem k nadcházejícím komunálním volbám, i s plným vědomím všech rizik z toho plynoucích :) . A rovnou vysvětlím, že to ve vztahu k Tišnovu pranic nemění.  Jamné bylo v roce 1980 přičleněno k Tišnovu jako jeho místní část. Z Tišnova pochází část mé rodiny, v Tišnově jsem navštěvoval mateřskou i základní školu, pochází odtud spousta mých přátel a známých a v Tišnově trávím minimálně stejně času jako v Jamném.

    Na kandidátní listině mám jako profesi uvedeno „hostinský“. Vypůjčil jsem si toto označení od mého pradědy, který v roce 1904 založil naši rodinnou restauraci, kterou nyní již osmnáctým rokem, ve čtvrté generaci, vedu. Mé další působení je spojeno s vínem, ovšem nikoliv s pěstováním či výrobou, ale se sommeliérstvím a degustátorstvím.  Ostatně o vínu se říká, že je to kulturní nápoj a s tím určitě souvisí i oblast mého zájmu a působení v sektoru veřejném.

    V letech 2006-2010 jsem byl členem Zastupitelstva města Tišnova a zároveň předsedou Finančního výboru. V letech 2010-2014 členem Finančního výboru a v současném období členem Komise kulturní a cestovního ruchu. Je to oblast, kterou jsem si vzal na starost i v letošním komunálním programu ODS. Za vínem často cestuji do sousedního Rakouska.  S velkým zájmem tam sleduji jejich úspěšné pojetí cestovního ruchu a hojně navštěvovaných kulturních i společenských akcí. A věřte nebo ne, spoustu nápadu lze aplikovat i u nás. Tišnov na to má.